Vlahović odveo Juventus do 15. naslova u kupu

Rimski Olimpico bio je večeras poprište 76. finala talijanskog nogometnog kupa, poznatijeg kao Coppa Italia, u kojem su se sastali Juventus i Alatanta, a do svog 15. naslova došao je torinski klub.

Jedini strijelac na utakmici bio je Dušan Vlahović, koji se u 4. minuti sjurio prema vratima Atalante nakon sjajnog dodavanja kojeg je uputio Andrea Cambiaso te matirao Marca Carnesecchija.

Srpski napadač postigao je još jedan pogodak i to u 72. minuti, ali naknadnom provjerom VAR snimke isti je poništen. Atalanta je kroz utakmicu imala i veći posjed i bolje prilike, ali do pogotka nisu došli pa Stara Dama s konačnih 1:0 podiže svoj prvi trofej kupa nakon 2021. godine.

Naš Mario Pašalić započeo je današnji susret te je travnjak Olimpica napistio u 59. minuti sa 66 dodira, 96% točnih dodavanja na 56 pokušaja, jedno ključno dodavanje, dvije precizne duge lopte, ali i tek jedan osvojen duel od 10 u koliko ih je ušao.