Impresivni Wawrinka porazio Goju u Stockholmu

Hrvatski tenisač Borna Gojo se u Stockholmu vratio na teniske terene poslije točno mjesec dana pauze. Nažalost, u prvom kolu ga je porazio Stan Wawrinka sa 7:5 6:4.

Trostruki Grand Slam pobjednik je danas odigrao izvrstan meč, servis ga je odlično služio, a i prepoznatljivi jednoručni backhand je bio namješten. U prvom setu je Wawrinka iskoristio dvije od tri break lopte, dok je Gojo imao učinak 1/6. Kod zaostatka od 6:5, Borna je imao dvije vezane break lopte za odlazak u tiebreak, ali onda Wawrinka ubacuje dva vrhunska prva servisa koja su za posljedicu imali as i servis winner te je na koncu set uspješno priveo u svoju korist.

U drugom setu je Švicarac ključan break napravio kod rezultata od 1:1 te je do kraja bez ikakvih poteškoća očuvao tu prednost ne dopustivši Splićaninu niti jednu break prigodu za povratak u set i meč.

Wawrinku u drugom kolu očekuje dvoboj protiv Čeha Tomaša Machača koji je usprkos porazu od Prižmića u kvalifikacijama, kao ”sretni gubitak” ušao u glavni ždrijeb.