Zadar rutinski svladao Cibonu

18. kolo AdmiralBet ABA lige nastavljeno je u Draženovom domu dvobojem između Cibone i Zadra. Zadar je prebrodio loše otvaranje i na kraju došao do sigurne pobjede rezultatom 88:71.

Cibona je bolje ušla u dvoboj i brzo povela deset razlike. Tu prednost su održavali do pred kraj poluvremena kada je Zadar digao razinu igre i preokrenuo.

Serijom 13:0 okrenuli su zaostatak 27:36 u prednost 40:36. Posebno je impresivna bila trica Arijana Lakića sa zvukom sirene.

Bolja igra Zadra se nastavila i početkom nastavka. Zadrani su se sredinom treće dionice odvojili na deset razlike (59:49). Cibosi su uspjeli nešto smanjiti razliku do kraja četvrtine koja je završena rezultatom 66:58 za Zadar.

U posljednoj četvrtini Zadar je mirno priveo susret kraju i rutinski slavio. Najbolji u redovima Zadra bio je Luka Božić s 20 poena. Domaćine je predvodio Aleksandar Aranitović s 15 poena.