Zadar stradao kod Budućnosti

Košarkaši Zadra u prvom su kolu nove sezone ABA Lige uvjerljivo su poraženi u Podgorici kod momčadi Budućnosti sa 103:73.

Zadrani su sasvim solidno odigrali prvo poluvrijeme, ali obrana nije najbolje funkcionirala pa sa zaostatkom od 12 poena (46:34) odlaze na veliki odmor. S pet pogođenih trica u trećoj četvrtini Budućnost je stvorila još veću razliku, pa su u posljednju četvrtinu ušli s vodstvom 79:56.

Obrana Zadra nastavila je puštati, a napad je u prvih sedam minuta posljednje dionice ubacio svega pet poena, pa je konačnih 30 poena zaostatka realnost s obzirom na prikazano na parketu.

Vladimir Mihailović s 24 je poena bio najbolji strijelac Budućnosti, dok je za Zadar, koji je tricu gađao s mizernih 19% uspješnosti (4/21), 22 poena ubacio Luka Božić.