Zadar tek u završnici slomio Zabok

Košarkaši Zaboka pružili su odličan otpor favoriziranom Zadru, koji je tek u posljednjoj četvrtini prelomio susret u svoju korist i stigao do 24. pobjede u 26. kolu FAVBET Premijer Lige.

Šest poena iznosila je najveća prednost Zadra kroz prve tri četvrtine, a u posljednju su ušli s vodstvom od 65:62. Tricom Brune Rebića Zabok izjednačuje na 67:67 u 33. minuti, ali idućih pet minuta gosti nisu iz igre uspijevali pronaći put do zadarskog koša, pa su domaćini serijom 18:3 stigli do 15 poena prednosti i na koncu mirno priveli susret kraju za konačnih 88:74.

Arijan Lakić s 26 je poena bio najbolji strijelac Zadra, a 20 je dodao Lovro Mazalin, uz osam skokova i pet asistencija. Za goste, koji s omjerom 13-13 drže sedmu poziciju na ljestvici, su po 14 poena ubacili Nicklas Neal, Rebić te Emil Savić.