Zadar teško stradao protiv Budućnosti

Košarkaši Zadra ugostili su u lijepo popunjenom Višnjiku momčad Budućnosti večeras u sklopu 4. kola ABA Lige ugostili momčad Budućnosti, ali oko 4000 gledatelja kući ide pognutih glava budući da su njihovi ljubimci poraženi s čak 36 poena razlike.

Već nakon par minuta vidjelo se da je Budućnost mnogo kvalitetnija momčad od svojih večerašnjih domaćina, ali da će utakmica biti riješena još prije konca prvog poluvremena, to nitko nije mogao niti zamisliti. Nakon 20 minuta, a ponajviše zahvaljujući sjajnoj završnici druge četvrtine, Budućnost je vodila s 52:29, a za manje od pet minuta igre u drugom poluvremenu gosti tricom Rasheeda Sulaimona dolaze i do 30 poena prednosti (63:33). Do kraja je susreta domaći trener Danijel Jusup pokušao razbuditi svoju momčad i motivirati ih da smanje razliku, ali potop je ipak večeras bio neizbježan za Zadrane.

U konačnih 91:55 Sulaimon je ugradio 17, a Nikola Tanasković 13 poena, dok je Vladimir Mihailović s 15 poena bio jedini dvoznamenkasti igrač Zadra.