Zadar teže od očekivanog svladao Vrijednosnice

Košaraši Zadra stigli su do četvrte ovosezonske pobjede u isto toliko nastupa u domaćoj FAVBET Premijer Ligi, svladavši na parketu svoga Višnjika Vrijednosnice Osijek sa 75:63.

Gosti su pružili sjajan otpor Zadranima u ovoj utakmici, a posebno se to odnosi na prvih 15-ak minuta, kada su imali i svoje posljednje vodstvo, ubačajem iskusnog Veljka Budimira za 27:25.

Na poluvrijeme domaćini odlaze s prednošću 40:32, da bi u trećoj četvrtini ostavili Brokere na svega šest poena, koje je sve ubacio Blondeau Tchoukuiegno, te do konca iste otišli na nedostižnih 21 poena prednosti (59:38).

Pokušali su gosti u posljednjih 10 minuta vratiti utakmicu u neizvjesnije vode, ali na manje od 12 poena razlike u dva navrata ipak nisu uspjeli smanjiti svoj zaostatak.

Zadrane je do pobjede sa 16 poena vodio Amar Gegić, dok je 15 uz 10 skokova za Vrijednosnice upisao Bruno Rebić.