Zadar tijesno poražen od FMP-a

U tijesnoj utakmici s mnogo izmjena u vodstvima i najvećom razlikom u prednosti jedne momčadi od devet poena, Zadar je na svom parketu poražen od beogradskog FMP-a.

Bio je to prvi dvoboj 25. kola ABA Lige, u kojem je jedan faktor Pantera presudio – napadački skokovi kojih su imali čak 13,ali i činjenica da su domaćini u posljednje četiri minute ostali bez ubačaja iz igre. Zadar je u posljednje tri minute ušao slobodnim bacanjima Luke Božića za 71:68, ali gosti sa šest poena preokreću rezultat te jednim pogođenim penalom Ranka Simovića tri sekunde prije kraja potvrđuju pobjedu 75:72.

Ovim porazom Zadar je šanse za četvrto, ali i peto mjesto uoči doigravanja sveo na minimum, dok su gosti u sigurnoj zoni 10. mjesta. Božić je za Zadar upisao 26 poena, dok je najučinkovitiji za FMP s double-double učinkom od 18 poena i 11 skokova bio bivši NBA igrač Ognjen Kuzmić.