Zadar uvjerljiv u dalmatinskom derbiju

Nama najzanimljiviji susret 21. kola regionalne ABA Lige odigran je večeras u Zadru, gdje je istoimeni domaćin pred više od 3000 gledatelja uvjerljivo u dalmatinskom derbiju slavio protiv Splita.

Ključno razdoblje bilo je od prve polovice druge do druge polovice treće četvrtine, kada je Split dugih 13 minuta ostao bez ubačaja iz igre, a Zadar otišao na velikih 57:32. Žuti su u tom razdoblju bili potpuno bezidejni na obje strane terena, a trznuli su se tek ponovno u posljednjoj dionici, ali iskusna momčad Zadra nije im dopustila približavanje na manje od konačnih 16 poena zaostatka.

Rezultatom 77:61 Zadar je tako stigao do 12. ovosezonske pobjede, a Split je ubilježio jednako toliko poraza. Najbolji strijelac kod domaćina je s 21 poenom bio Lovro Mazalin, 16 je dodao Marko Ramljak, dok je 12 za goste ubacio Boris Tišma.