Zagreb poražen u Poljskoj kod Kielcea

Sedam dana nakon što su remizirali (22:22) u zagrebačkoj Areni, Kielce i RK Zagreb ovaj put snage su odmjerili u Poljskoj. Kielce je ovog puta slavio rezultatom 28:24. Zagrebaše je s klupe vodio privremeni trener Andrija Nikolić, glavnog trenera Nenada Šoštarića i dalje nije bilo zbog problema s kralježnicom.

Furiozan start rukometaša Zagreba omogućio im je u 15. minuti veliko vodstvo od 3:8. Na vratima je ponovno sjajan bio Matej Mandić koji je u tom trenutku imao nevjerojatnih 80% obrana. Nakon toga, Poljaci rade seriju 9-4 te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 12:12.

U drugom poluvremenu igralo se gol za gol. Ključan trenutak susreta dogodio se u 56. minuti susreta, Poljaci su pogotkom Nicolasa Tournata pobjegli na nedostižnih +3.

Najbolji pojedinac kod Zagreba bio je Timur Dibirov s 5 pogodaka, dok je domaćine predvodio Szymon Wiaderny, također s 5 pogodaka. U idućem kolu Zagreb će dočekati Pick Szeged, 29. studenog u Areni Zagreb od 18:45h.