Zagreb slavljem nad Kolstadom do pobjede u Ligi prvaka

U susretu trećeg kola skupine A rukometne Lige prvaka hrvatski prvak Zagreb je u svojoj Areni uvjerljivo svladao norveški Kolstad sa 31:20, ostvarivši prvu pobjedu sezone.

U prvih 15 minuta gosti su bili nešto bolji, veći dio vremena bili su u vodstvu, ali nikada s više od gola razlike. PPD je do prve prednosti na utakmici stigao u 16. minuti povevši 9-8, a potom je furioznom završnicom poluvremena stigao do velikih sedam golova razlike.

Matej Mandić se razbranio, a Yoel Cuni Morales, Miloš Kos i Timur Dibirov su zabili po četiri gola za uvjerljivih plus sedam nakon prvih pola sata.

Na otvaranju drugog dijela hrvatski prvak je poveo sa +9. U 44. minuti stigao je i do 10 golova viška, a na koncu je završilo s najvećih +11. Zagreb su do pobjede predvodili Morales s osam golova, Dibirov sa šest, te Kos sa četiri gola, dok je sjajni Mandić imao 15 obrana. U norveškim redovima najefikasniji je bio Islanđanin Bjorn Gudjonsson s 11 golova.