Završena natjecanja u jedrenju, zadnje zlato Austriji

Nakon niza odgoda i plovova iz različitih kategorija koje pratimo još od prvog dana Olimpijskih igara, završena su natjecanja u jedrenju, a ono posljednje je bilo u daskanju sa zmajem.

Zlato je osvojio Austrijanac Valentin Bontus kojem je to prva medalja na Olimpijskim igrama, a za Austriju je to prvo zlato u pojedinačnom jedrenju od Sydneyja 2000.

Srebro je osvojio svjetski prvak od prije dvije godine, Slovenac Toni Vodišek, koji je time Sloveniji donio drugu medalju na Igrama u Parizu.

Bronca je otišla u ruke Singapurcu Maximilianu Maederu koji trenira zajedno s našim Martinom Dolencom. Prva je to medalja za Singapur na Igrama u Parizu.

Zlato je u ženskoj konkurenciji osvojila Britanka Eleanor Aldridge koja je bila četiri stotinke brža od srebrne Francuskinje Lauriane Nolot, odnosno 16 stotinki od brončane Amerikanke Daniele Moroz.