Zlatko Kumrić bez šanse u prvom kolu judo turnira

Nakon odličnih nastupa Barbare Matić i Katarine Krišto na olimpijskom judo turniru, jutros je na strunjaču izašao i jedini hrvatski muški predstavnik. Zlatko Kumrić u kategoriji do 100 kilograma nije uspio izboriti plasman u drugo kolo.

Kumrić se u svom debiju na Olimpijskim igrama borio protiv Gennara Pirellija. Bila je to repriza borbe za brončano odličje na ovogodišnjem Europskom prvenstvu gdje je Talijan slavio na račun dva waza-arija poslije dva seoi-otoshi bacanja.

Zlatko je poslije malo više od jedne minute zaradio prvi shido, odnosno opomenu zbog neaktivnosti, dok je drugu dobio minutu kasnije. 40 sekundi prije kraja, hrvatski predstavnik je dobio i treću opomenu pa je shodno tome završio svoj nastup na Olimpijskim igrama.

U drugom kolu Pirellija čeka Gruzijac Ilia Sulamanidze, aktualni europski doprvak.