Zvezda izjednačila seriju, majstorica u četvrtak

Košarkaši Crvene Zvezde svladali su Partizan sa 68:56 u četvrtoj utakmici finalne serije ABA Lige i time izjednačili omjer u pobjedama na 2-2, pa će ova dva takmaca utakmicu odluke o pobjedniku regionalnog natjecanja odigrati u beogradskoj Stark Areni u četvrtak od 20 sati.

Partizan bolje ulazi u susret, ali od polovice prve četvrtine domaćini kreću u seriju 14:1 koja se otegla do konca prve četvrtine, a koju su zaključili vodstvom 20:13. Partizan je u dva navrata tokom druge četvrtine stigao do izjednačenja, a ostatak utakmice protekao je u rezultatskoj prednosti na strani Crvene Zvezde, koja je u nekoliko navrata stigla do dvoznamenkaste prednosti i sigurno privela utakmicu kraju.

Facundo Campazzo predvodio je pobjednike s 21 poenom, 14 je dodao Ognjen Dobrić, dok je za Partizan Dante Exum ubilježio double-double učinak od 12 poena i 10 skokova.